Kampaņas mērķis ir panākt, lai politikas veidotāji, sabiedrības spiediena rezultātā, ir spiesti veikt kļūdu labojumus minimālo VSAOI sistēmā, kas stājās spēkā 2021. gada 1. jūlijā un pārceltu tās spēkā stāšanos termiņu. Kampaņas ietvaros ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja interaktīvā veidā, paust savu viedokli, nosūtot jautājumu, kādam no 58 Saeimas deputātiem, kas 2020. gada rudenī balsoja par grozījumiem likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu”, neņemot vērā riskus un juridiskos trūkumus, un ir uzskatāmi par līdzvainīgiem šī nepārdomātā lēmuma pieņemšanā. Tāpat ikviens varēs iesaistīties iknedēļas aptaujās, kā arī autoratlīdzības saņēmēji “zaudējumu kalkulatorā” izskaitļot zaudējumus, kuri radušies vai radīsies minimālo VSAOI sistēmas ietekmē. Lapā būs arī pieejami īpaši izveidoti plakāti, ar kuriem ikviens darba ņēmējs un darba devējs, kuru skar ieviestā minimālo VSAOI sistēma, varēs dalīties savos sociālajos tīklos.
"LTRK stingri iestājas par to, ka likumā esošās kļūdas nekavējoties ir jālabo, lai nebremzētu uzņēmējdarbību, ļaujot darba devējiem prognozēt savas izmaksas," norāda LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, aicinot ikvienu uzdot savu jautājumu kādam no deputātiem, kas balsoja par šiem grozījumiem, prasīt iemeslus un argumentus, kāpēc viņš atbalstīja šāda likuma pieņemšanu.
LTRK konceptuāli atbalsta minimālo valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu sistēmas ieviešanu, taču stingri iestājas par to, ka likumā esošās kļūdas jālabo, grozījumu spēkā stāšanās termiņu jāpārceļ uz 2022. gada 1. jūliju un izmaiņas jāievieš pakāpeniski - līdz 2023. gada 1. jūlijam minimālo sociālo iemaksu objektam vajadzētu būt pusei no šā brīža noteiktajām iemaksām. J. Endziņš sagaida, ka kampaņa palīdzēs likuma pieņēmējiem apzināties savas kļūdas, tās izlabot, pārcelt grozījumu spēkā stāšanās termiņu, un izmaiņas ieviest pakāpeniski.
Atgādinām, ka LTRK ir vairākkārtīgi aicinājusi gan valdošo koalīciju, gan Saeimas deputātus atlikt un pārstrādāt minimālo VSAOI sistēmas regulējumu, uzskatot, ka tas ir izstrādāts sasteigti, tādējādi ir nepilnīgs un radīs ievērojamas negatīvās sekas tautsaimniecībai, tostarp ēnu ekonomikas apmēra pieaugumu, bezdarba palielināšanos, sabiedrības neapmierinātību ar likumdevēja un valdības darbu, kā arī bremzēs Latvijas ekonomisko izaugsmi kopumā.
Informāciju sagatavoja LTKR.